Trüf Aşılı Fidan

1860’larda dünyada 2000 ton/yıl olan trüf mantarı arz talep dengesi, günümüzde kurulan çiftliklere rağmen yıllık 400 tonu geçememektedir. Bu sebepten dolayı Trüf tarımı Dünya da en yüksek getirisi olan tarım yatırımı olarak değerlendirilmektedir. İklim, toprak ve diğer doğal koşullar açısından trüf tarımı ancak belirli yerlerde yapılabilmektedir.
Türkiye bu konuda çok şanslıdır. Yurdumuzun büyük bir bölümünde trüf tarımı yapmak mümkündür. Trüf mikorizasının severek yaşadığı meşe türü ağaçlar yurdumuzun genelinde zaten doğal olarak yetişmektedirler. Trüf tarımını cazip kılan özelliklerden biri de bereketli tarım arazileri dışında taşlı, eğimli , kireçli ve normal tarımın yapılması zor olduğu alanlarda kolaylıkla yapılabilmesidir. Bu tür kullanılmayan alanlarda kurulacak bahçeler sayesinde 5 ila 8 sene içinde çok yüksek getiri sağlamak mümkündür.

Demirsoy Tarım bünyesinde oluşturduğumuz ar-ge ekibimiz, trüf sektöründe 15 yılı aşkın deneyimleri olan çalışanlarımız ve dünyada trüf konusunda söz sahibi birçok profesör ve akademisyenlerle yaptığımız ortak çalışmalar sonucu 2015 yılında Dünya’da eşi benzeri olmayan bir Trüf Mantarı Aşılı Fidan üretim tesisi kurulumunu gerçekleştirdik. Bu çok özel seramızda ürettiğimiz, mikorizal kök analiz ve kontrollerini yaptığımız fidanların satışını yapmaktayız. Trüf bahçesi kurmak ve Fidan satın almak için lütfen bizimle irtibata geçin.